Fryzjer - kierunek bezpłatny
 

Zawód: Fryzjer - kwalifikacyjny kurs zawodowy.

Nauka odbywa się w systemie zaocznym i dziennym.
Czas trwania nauki: 1 rok (2 semestry).
Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej; realizuje program MEN.

Kwalifikacje

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich; 

Zadania i czynności zawodowe

Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów oraz zabiegów chemicznych włosów, strzyżenie włosów, wykonywanie stylizacji fryzur, projektowanie zestawień kolorystycznych fryzury.

Zestawy efektów kształcenia w zawodzie

Ocenianie stanu włosów i skóry głowy, udzielanie porad z zakresu codziennej pielęgnacji włosów, dobór preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy, w tym po chemicznych zabiegach fryzjerskich, dobór preparatów fryzjerskich do rozjaśniania, koloryzacji włosów, ondulacji; dobór koloru włosów do cech indywidualnych urody oraz fryzury klienta.
Predyspozycje psychofizyczne, kompetencje społeczne i personalne
Zręczność ruchu; komunikatywność i podzielność uwagi; kreatywność w realizacji zadań, refleks, wrażliwość i poczucie estetyki; umiejętność aktywnego słuchania, poczucie odpowiedzialności za podejmowane działania, posługiwanie się dokumentacja techniczną.

Charakterystyka środowiska pracy

Praca odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych, wśród zapachów środków chemicznych i pielęgnacyjnych. Z racji wykonywanych zabiegów i używanych chemikaliów należy przestrzegać podstawowych procedur bezpieczeństwa i higieny pracy. Praca ma charakter stojący z uniesionymi i zgiętymi rękoma. Można zostać zatrudnionym w zakładach fryzjerskich. Istnieje też możliwość prowadzenia własnego zakładu fryzjerskiego. Osoby, u których stwierdzono alergie, powinny zasięgnąć porady u lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu.

Zasady rekrutacji:

- ukończenie 18 lat
- brak egzaminów wstępnych

Przy zapisie prosimy o:
- podanie o przyjęcie (na druku szkoły)
- ksero dowodu osobistego

 

 

Absolwenci uzyskują:

- zawód fryzjer