Technik Usług Fryzjerskich - kierunek bezpłatnyZawód: Technik usług fryzjerskich - kwalifikacyjny kurs zawodowy.
Nauka odbywa się w systemie stacjonarnym i zaocznym.
Czas trwania nauki: 1,5 roku (3 semestry) - od 01 września 2021 r. 

Kwalifikacje

FRK.01.  Wykonywanie usług fryzjerskich;

FRK.03   Projektowanie i wykonywanie fryzur.

 

Zadania i czynności zawodowe

Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów oraz zabiegów chemicznych włosów, strzyżenie włosów, wykonywanie stylizacji fryzur oraz projektów fryzur, projektowanie zestawień kolorystycznych fryzury, wykonywanie rysunków instruktażowych fryzur.

Zestawy efektów kształcenia w zawodzie

Ocenianie stanu włosów i skóry głowy, udzielanie porad z zakresu codziennej pielęgnacji włosów, dobór preparatów do pielęgnacji włosów i skóry głowy, w tym po chemicznych zabiegach fryzjerskich, dobór preparatów fryzjerskich do rozjaśniania, koloryzacji włosów, ondulacji; dobór koloru włosów do cech indywidualnych urody oraz fryzury klienta; charakterystyka współczesnych stylów fryzur oraz znajomość stylów fryzur minionych epok.

Predyspozycje psychofizyczne, kompetencje społeczne i personalne

Zręczność ruchu; komunikatywność i podzielność uwagi; kreatywność w realizacji zadań, refleks, wrażliwość i poczucie estetyki; umiejętność aktywnego słuchania, poczucie odpowiedzialności za podejmowane działania, posługiwanie się dokumentacja techniczną.

Charakterystyka środowiska pracy

Praca odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych, wśród zapachów środków chemicznych i pielęgnacyjnych. Z racji wykonywanych zabiegów i używanych chemikaliów należy przestrzegać podstawowych procedur bezpieczeństwa i higieny pracy. Praca ma charakter stojący z uniesionymi i zgiętymi rękoma. Można zostać zatrudnionym w zakładach fryzjerskich, w charakteryzatorniach teatralnych lub telewizyjnych. Istnieje też możliwość prowadzenia własnego zakładu fryzjerskiego. Osoby, u których stwierdzono alergie, powinny zasięgnąć porady u lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu.

Zasady rekrutacji:


- ukończenie szkoły średniej
- brak egzaminów wstępnych

 

Przy zapisie prosimy o:
- oryginał świadectwa ukończenia szkoły średniej
- 2 zdjęcia
- podanie o przyjęcie (na druku szkoły)

Absolwenci uzyskują:
- tytuł technika usług fryzjerskich
- dyplom